Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Oprogramowanie do przygotowywania wydruku dla drukarek żywicznych to tak zwany SLICER.

Jest to oprogramowanie przekładające model z formatu STL na format, który drukarka odczyta razem z zadanymi parametrami druku. Slicer czyli krajalnica - bo wydruk musimy przeciąć na warstwy od 0.01 do 0.150mm czyli od 10um do 150um wysokości warstwy. W oprogramowaniu zadajmy parametry z jaką drukarka ma wykonać dany wydruk. Ustawiamy czas ekspozycji podstawy, normalnych warstw, możemy dobrać dla każdej żywicy indywidualne prędkości unoszenia i opuszczania platformy oraz czas opóźnienia załączania ekspozycji światła. W programie modelujemy również support-y czyli podpory modelu w miejscach gdzie nie ma bezpośredniego połączenia nowych warstw z już wydrukowanymi warstwami modelu pod optymalnym kątem. 

Najbardziej popularne Slicery to ChituBox, Leachy, Photon Workshop. Wymienione programy występują w wersji darmowej. Występują również wzbogacone wersje ChituBox Slicer Pro czy Lychee Slicer Pro.

ChituBox Slicer Pro oraz Lychee Slicer Pro są programami do użytku profesjonalnego. Slicery te posiadają szereg funkcji i ulepszeń, które cenią osoby na co dzień pracujące na drukarkach 3D. Nowością są np. zmienne wartości druku dla poszczególnych warstw lub dla poszczególnych obiektów podczas jednego wydruku. Każdy parametry w programie Slicer jest mocno istotny - więcej o tym możecie Państwo dowiedzieć się na szkoleniach w 3DUV. 

 

 

Oprogramowanie

Więcej o warstwach. 

Najbardziej optymalna wysokość warstwy dla drukarek o rozdzielczości ekranu  (wielkości pojedynczego piksela)  0,047mm-0,51mm to 0,050mm (50um). W modelach ortodontycznych i szybkich wydrukach technicznych stosujemy czasami warstwę 0,100mm. Pozwala to zaoszczędzić czas i wydłużyć okres eksploatacji drukarki. Dla drukarek o wielkości piksela 0,035mm (35um) optymalna wysokość warstwy to 0,035mm-0,050mm. 

Świetnym narzędziem dla bardziej zaawansowanych drukarzy 3D jest program UVtools. Program występuje w wersji darmowej. Narzędzia dostępne w tym programie znacznie ułatwiają poprawne dobranie parametrów druku. Natomiast konwertery formatów są wielkim ułatwieniem dla modeli drukarek żywicznych takich jak Prusa, EPAX, Nova3D, Peopoly, QIDI, Uniz, Zortrax. Pozwala on np. korzystać z ChitoBox do przygotowywania modeli i przerabiania formatu. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 510 126 100
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl